Sabah yazarı Yalçın: Erdoğan varken ve CHP zihniyeti ortada böylece dururken ister Ali, ister Veli bir farkı yok

Sabah yazarı Hasan Basri Yalçın, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden muhalefeti eleştirerek, “Erdoğan varken ve CHP zihniyeti ortada böylece dururken ister Ali, ister Veli bir farkı yok. Erdoğan kazanır” dedi. 
 
Yalçın, bugünkü yazısında, muhalefete oy veren seçmene seslenerek, “Bu Kılıçdaroğlu ilk kez seçim kaybetmiyor. Yeni mi aklınıza geldi? Hayır. O nedenle aslında ortada bir hata ya da kusur varsa, ki ben yıllardır tutarlı biçimde var olduğunu anlatmaya çalışıyorum, hepiniz birden sorumlusunuz. Yok öyle şimdi tüm suçu Kılıçdaroğlu’na atıp kendinizi temize çıkarma uyanıklığı. Kimse yemez” ifadelerini kullandı. 
 
“Kılıçdaroğlu gitse ne olacak? Daha iyisi mi gelecek? Baykal gitti, Gandi geldi de başınız göğe mi erdi?” diyen Yalçın, “Neler gördü bu gözler? Neler duydu bu kulaklar? Fizikçi Muharrem’den ekmekçi Ekmeleddin’e kadar hepsini denediniz. Yetmedi. Voltran’ı da kurdunuz. 7 tane başkan yardımcısı aday gösterdiniz. Şimdi de ‘Kılıçdaroğlu gitsin de İmamoğlu gelsin’ diyenlere ancak gülerim” görüşünü aktardı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir