Dolaplarınız ışıl ışıl olsun! Bu yöntemle çizik ve sararmış bardaklara veda edin

1-KİREÇ LEKELERİNE ELVEDA

Temizlemek istediğiniz bardak ve tabakları geniş, temiz bir leğenin içerisine alın. Sirke, karbonat ya da limon tuzu ile kaynattığınız suyu leğene ekleyin. Su soğuyuncaya kadar temizlemek istediğiniz ürünleri bekletin. Son olarak bardakları, tabakları su ile yıkayın.

2-ÇAY LEKELERİNDEN KURTULUN

Çay lekeleri çok inatçı da olsa karbonat ve bulaşık deterjanı ile çay bardaklarını temizleyebilir ve sarı lekelerden arındırabilirsiniz. Böylece çay bardakları daha parlak ve kaliteli bir görünüme kavuşmuş olur.

3-MATLAŞMIŞ BARDAKLAR PARLASIN

Mat görünümlü bardaklarda çözüm ise limondan geçiyor. İkiye böldüğünüz limonu, tuza batırın ve matlaşan bardakların içini ve dışını kuvvetli bir şekilde ovun. Son olarak ılık sudan geçirin ve pırıl pırıl bardaklara kavuşun.

4-İNCİR YAPRAĞI ANAHTAR

Bulaşıkları parlatmak için bir diğer yöntem ise incir yaprağı ile bulaşıkları silmekten geçiyor. İncir ağacından toplanan yaş yapraklarla camlar ovularak parlaklık sağlanabiliyor. Çok kireçli suların olduğu evlerde diş macunu da temizlikte sıklıkla kullanılıyor.

5-BİRAZ BEKLEMEK ÇARE

Su ve kireç lekeleri için yıkama bittikten sonra makinenizin kapağını açın ve buhar çıkışı için 10-15 dakika süreyle havalandırın. Sonra kapağı kapatın ve 30 dakika daha bekledikten sonra açıp bulaşıklarınızı içinden alın. Sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx