Zamalek FIFA kuralını unuttu! Mostafa Mohamed’de bonservis gerçeği

Yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray’da Mostafa Mohamed ile ilgili karar verildi. Sarı-kırmızılı kulüpte kurmaylar Zamalek’le yapılan anlaşmada yer alan satın alma opsiyonunu kullandı. Mostafa Mohamed’in bonservisinin ödenmesine rağmen Mısır kulübü, sorun çıktığını iddia etti.

ZAMALEK: BONSERVİS EKSİK ÖDENDİ
Zamalek’in Futbol Genel Müdürü Amir Mortada Mansour daha önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Galatasaray, Mostafa Mohamed’in ücretini belirlenen tarihten daha geç ve 200 Bin dolar eksik ödedi. Bundan dolayı 500 Bin dolar tazminat istiyoruz.”

GALATASARAY 3.8 MİLYON DOLAR ÖDEDİ
Satın alma bedeli 4 milyon dolar olan Mohamed için sarı-kırmızılar Zamalek Kulübü 3.8 milyon dolar yatırdı. 200 bin dolarlık kesinti yapıldığını düşünen Mısır kulübü tepki gösterdi. Fakat gerçek kısa sürede ortaya çıktı.

YÜZDE 5 KESİNTİ
Sarı-kırmızılıların yüzde 5 kesinti yapmasının nedeni tamamen FIFA kurallarıyla alakalı olduğu bu paranın da oyuncunun yetiştiği kulübe gittiği öğrenildi.

MOHAMED İDMANI YARIDA BIRAKTI
Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya’nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında gerçekleştiren Galatasaray, çalışmalarına sabah antrenmanıyla devam etti. Teknik direktör Okan Buruk yönetiminde yapılan sabah idmanı ısınma hareketleriyle başladı. Dar alanda pas çalışmasıyla devam eden antrenmanda futbolcular, sonrasında dört grup halinde iki yarı sahada çift kale maç oynadı. Emin Bayram ve Mostafa Mohamed, ağrıları nedeniyle son bölümde antrenmanı bıraktı. Rahatsızlığı olduğu bildirilen Abdülkerim Bardakcı ise antrenmanda yer almadı. 

SON HAZIRLIK MAÇINI YARIN PARDUBİCE İLE YAPACAK
Galatasaray, Avusturya kampındaki son hazırlık maçını yarın Çekya’nın Pardubice ekibi ile yapacak.

Graz’daki Weinzödl Spor Merkezi’nde oynanacak karşılaşma TSİ 19.00’da başlayacak.

Sarı-kırmızılı takım, bu maçın ardından 14 günlük Avusturya kampını tamamlayarak İstanbul’a dönecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.