TRT’nin hayalet lojmanları çürüyor

TRT Genel Müdürlüğü’ne ilişkin 582 lojmanın neredeyse yarısı boş durumda bekliyor. Kurumun lojmanlarının boş kalmasının nedeni olarak, zelzele tahlillerinin olumsuz çıkması ve kent merkezine uzak olmaları gösterildi.

TRT Genel Müdürlüğü’nün 582 lojmanı var fakat bu lojmanların neredeyse yarısı boş duruyor ve çürüyor. Birtakım lojmanların zelzele tahlillerinin olumsuz çıktığı, kimilerinin ise kent merkezine uzak olduğu için kullanılmadığı açıklandı. TRT’nin 173’ü kendi malı, 328’i de kiralık olmak üzere 510 aracı da var. TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, TBMM KİT Kurulu toplantısında kuruma yönelik sorulara yazılı karşılık verdi. Cevaba nazaran TRT’nin Türkiye genelinde toplam 582 lojmanı bulunuyor. Lojmanların 279’u Ankara, 70’i İstanbul, 67’si İzmir, 19’u Diyarbakır, 82’si Erzurum, 32’si Trabzon, 21’i Adana, 2’si Antalya ve 10’u da Sivas’ta yer alıyor.

MERKEZE UZAKMIŞ

Lojmanların yüzde 60’ının dolu, yüzde 40’ının ise boş olduğu bildirildi. TRT, kiralarda fahiş artışlar yaşanan bu devirde lojmanların neden kullanılmadığının sorulması üzerine, “Lojmanlardan kimilerinin zelzele tahlillerinin olumsuz çıkması, kimilerinin da vilayet merkezlerine uzak olması üzere nedenlerle makul sayıdaki lojmanları etkin olarak kullanamamaktayız” açıklaması yaptı.

Envantere kayıtlı 173 aracı var

TRT envanterinde 173 araç bulunuyor. 328 araç ise kiralandı. TRT Genel Müdürlüğü, binek, arazi taşıtı, minibüs, otobüs, kamyon, kamyonet, tanker, naklen yayın aracı, karavan, traktör, jeneratör ve naklen yayın TIR dorse olmak üzere toplam 173 adet araca sahip olduklarını bildirdi. Ayrıyeten ihale ile 3 yıl periyodik binek, minibüs, 4×4 arazi aracı ve kamyonet üzere 328 araç da kiralandı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.