Togg’dan dev iş birliği! Muahede sağlandı

Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen STARTUP AUTOBAHN Expo 2022 aktifliğine katılan Togg, 20 ülkede 400 kurumsal partnere sahip bir yenilik platformu olan Plug and Play ile mobilite alanında iş birliğine gidileceğini açıkladı.

DÜNYAYA AÇILACAK

Togg, iş birliği kapsamında Türkiye’de Bilişim Vadisi’yle hayata geçirdiği Mobilite Hızlandırma Programı’nı milletlerarası arenaya taşıyarak milletlerarası Mobilite Hızlandırma Programı ile startuplara yol gösterecek.

Program kapsamında, küresel girişimcilere mentorluk, finansal danışmanlık ve proje takviyesi üzere muhtaçlık duyulan her bahiste takviye verilecek.

Togg, tıpkı vakitte Plug and Play tarafından desteklenen açık bir inovasyon platformu olan STARTUP AUTOBAHN’a da üye olarak global oyuncularla birlikte mobilite alanında faal rol alacak.

KARAKAŞ: KIYMETLİ ADIM

Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, bahse ait değerlendirmesinde, mobilite ekosisteminde startupların, yeni teknoloji tahlillerinin çok değerli bir modülünü olduğunu belirterek, şirketlerin 5-10 yıl öncesine kadar kendi AR-GE ünitelerine güvendiklerini lakin startuplar ile birlikte teknolojik yeniliğin daha evvel hiç görülmemiş bir sürate ulaştığını, mobilite ekosisteminin şekillenmesinde de startupların kritik bir rol oynadığını vurguladı.

Karakaş, yeni oyuncularla yapılan iş birliklerinin sürdürülebilir kıymet oluşturulmasına imkan tanıdığını aktararak, şunları kaydetti:

“Plug and Play ile hayata geçireceğimiz Mobilite Hızlandırma Programı da ekosistemin çok kıymetli bir ögesi olan startupları desteklemek için attığımız değerli bir adım. Avrupa’nın gerçek manada seçkin mobilite ekosistemi uygulama platformuyuz. Haziran ayında Avrupa’nın en büyük teknoloji ve startup aktifliği olan Vivatech’te yer alarak startup yaklaşımımızı aktardık. Aktifliğin merkezinde yer alan Mobility Park by Togg ile de startupların nabzını tutma fırsatı bulduk. Global rekabete hazırlanan bir şirket olarak yalnızca ülkemizde değil, memleketler arası alanda da mobilite ekosistemini geliştirecek her türlü çalışmanın içinde olmaya devam edeceğiz.”

TOGG, BİR ARABADAN DAHA FAZLASI

Plug and Play Türkiye Yöneticisi Lale Gözübüyük de Togg’un, bir arabadan çok daha fazlası olmayı hedeflediğini bildirdi.

Gözübüyük, “Dünyanın en büyük inovasyon platformu Plug and Play; yalnızca global otomotiv firmalarına değil, başta mobilite olmak üzere birçok dala yayılan birikimini, geliştirdiği imkanlarını bu uzun yolculuğunda Togg ile paylaşmaktan memnunluk ve gurur duyacaktır.” sözünü kullandı.

Togg CEO’su Karakaş, bugün Togg’un global mobilite ekosistemini paylaştığı salonda, 2019’da da Alman otomotiv sanayisinde çalışan, çoğunluğu Türk 400 mühendise Togg’u ve gayelerini anlatmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.