TİP’ten Mersin açıklaması: Sandık güvenliği tehlikede

Sosyal medyada TİP Mersin hesabından dün akşam paylaşılan videoda Mersin milletvekili adayı Hakan Güneş, Yüksek Seçim Kurulu’nun fiziki alan darlığını gerekçe göstererek seçim sürecini takip edecek görevlilerde kısıtlamaya gittiğini duyurdu

Hakan Güneş’in açıklaması şu notla paylaşıldı:

“Sandık güvenliğimiz tehlike altında! YSK Mersin’de ilçe birleştirme işlemlerinin takip edecek yetkili sayımızı “fiziki alan” darlığı bahanesiyle seçime 16 saat kala kısıtlamaya gidiyor. Bir görevlimiz 5 bilgisayara girilecek tutanakları nasıl izleyecek?”

Hakan Güneş Yüksek Seçim Kurulu’nun yeni bir hukuksuzluğa imza attığını belirterek şunları söyledi:

“Bildirilen karara göre ilçelerde birleştirme işlemlerinin yapıldığı salonlarda fiziki yetersizlik sebebiyle takip işlemini yapacak parti yetkililerinin ve avukatların sayısında azalmaya gitti ve ilçelere bu konuda inisiyatif bıraktı.

İstenen özetle şu, beş bilgisayardan işlem yapılacak sizin orada beşine birden bakacak bir tane insanınız olacak. Bir parti kendisine ilişkin bir işlemin tam olarak nasıl yapıldığını takip edemeyecek. Biz buna izin vermeyeceğiz.

Şimdi Mersin’e bildirilen muhtemelen diğer illere de bildirilecek olan bu karara karşı bütün vatandaşlarımızı ses vermeye çağırıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir