THY sürdürülebilirlik mükafatına layık görüldü

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya nazaran, sürdürülebilirlik alanında sıfır atık siyasetiyle çalışmalar yürüten şirket, dünyanın en çağdaş ve en genç filolarından birine sahip olması, cinsiyet eşitliğine bağlılığı, iklim değişikliğiyle uğraş kapsamında uyguladığı yakıt tasarrufu ve emisyon azaltma projeleri, biyoyakıt kullanımının yanı sıra bu mevzuda Ar-Ge projelerine sağladığı dayanak, pandemi sürecinin idaresindeki esneklik ve güçlü finansal performansı ile mükafatın sahibi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY İdare Konseyi ve İcra Komitesi Lideri Ahmet Bolat, dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olarak sürdürülebilirliği büyüme stratejilerinin en değerli odak noktalarından biri olarak gördüklerini belirtti.

Türk Hava Yolları İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat.

DÜNYANIN GELECEĞİNE ODAKLANMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ödüle layık görülmekten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Bolat, “Geleceğin muhtaçlıkları düşünülerek tasarlanmış operasyon merkezlerimiz, genç ve çağdaş uçak filomuz, alanında uzman çalışma arkadaşlarımız çevresel etkimizi azaltarak bu büyüme seyahatimizde birer anahtar oluyor. Sürdürülebilir operasyonlarımız çerçevesinde attığımız adımların World Finance tarafından mükafata layık görülmesi stratejimizin doğruluğunu ispatlar nitelikte. Türk Hava Yolları ailesi olarak dünyamızın geleceğine odaklanmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Dünya finans ve iş çevrelerince değerli bir referans olarak kabul edilen World Finance Sürdürülebilirlik Mükafatları, sürdürülebilirliğin çevresel, ekonomik ve toplumsal alandaki üç boyutunda en âlâ uygulama örneklerine sahip kuruluşlara veriliyor.

Küresel bankacılık, finans ve sermaye piyasaları konusunda kıymetlendirme, yorum, makale ve haberlere ait derlemelere yer veren World Finance, 2008 yılından bu yana farklı kesimlerde, alanında uzman heyet üyelerinin değerlendirmeleriyle ülkelerin en yeterli kurumlarını belirlemeyi hedefliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.