Son Dakika: Mehmetçik darbeyi indirdi: 39 terörist öldürüldü!

SON DAKİKA HABERİ: Ulusal Savunma Bakanlığı (MSB), “Kahraman Mehmetçik, teröristlerin taciz ve akın teşebbüslerine misliyle karşılık vermeye devam ediyor.” paylaşımında bulunarak harekat bölgesinde 29 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MSB’den yapılan açıklamada, “Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı, Zeytin Kolu ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan 29 PKK/YPG’li terörist başarılı bir operasyonla etkisiz hâle getirildi.” denildi.

PENÇE-KİLİT OPERASYONU BÖLGESİNDE DE 10 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamada “Teröristler için ne Irak’ın ne de Suriye’nin kuzeyi güvenli! Irak’ın kuzeyinde muvaffakiyetle devam eden Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 10 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildi. Terörü kaynağında kurutmakta azimliyiz, kararlıyız…” tabirleri kullanıldı.

SSB LİDERİ DEMİR’DEN SAVUNMA SANAYİİ MESAJI

Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, “Teröristlere gereken karşılığı misliyle veren Kahraman Mehmetçiğimizi tebrik ediyorum. Türk savunma sanayii olarak, Mehmetçiğimizin alanda elini güçlendirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” paylaşımında bulundu.

29 TERÖRİST’TE SONDA YAKALANDI

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Son 10 günde; Edirne, Hatay, Şanlıurfa, Iğdır ve Şırnak hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 31 şahıs, hududu geçemeden yakalandı. Yapılan incelemede yakalanan şahıslardan 16’sının FETÖ, 11’inin PKK ve 2’sinin DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi.” denildi.

KAYNAK: HABER7, DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.