Solana tabanlı işlemler zorlu 2022’ye rağmen 100 milyona yaklaşıyor

Solana ( SOL ) ağı, blok zinciri, artan aktiviteye dönüşen bir faktör olan Ethereum ( ETH ) gibi yerleşik platformları üstlenmeye çalıştığı için gelişme kaydetmeye devam ediyor.

Solana tabanlı işlemler zorlu 2022’ye rağmen 100 milyona yaklaşıyor

Solana ( SOL ) ağı, blok zinciri verimliliğiyle ilgili zorluklarla mücadele ediyor, ancak platformdaki işlemler engellenmiyor. Özellikle, 6 Eylül itibariyle, Solana işlem sayısı, 96.446.814.265 olan 100 milyon dönüm noktasına ulaşmanın birkaç milyon gerisindeydi.

Solana işlem sayısı. Kaynak: Solana

İşlem kilometre taşı, Solana’nın yüksek işlem hızı ve düşük maliyetli akıllı sözleşme platformu olarak öne çıkan kurucu ilkelerini destekliyor. Bu hatta, ağ saniyede yaklaşık 2.700 işlemi kolaylaştırıyor.

Solana’nın kesintilerinin etkisi

Önemli işlemlerin kaydedilmesine rağmen, Solana ağı, kritik bir sorun olarak ortaya çıkan ağ kesintileri ile farklı zorluklarla karşı karşıya. Bu doğrultuda, Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko , kesintilerin şebekenin ana ‘lanet’ olduğuna inanıyor.

Yakovenko, “Bu bizim en büyük sorunumuz ve belki de zincirde her gün kullanıcılarımız olduğu için gelen tüm bu zorluklar nedeniyle sahip olmaktan hoşlandığım şey bu” dedi.

2020’de ortaya çıkmasından bu yana, Solana en az yedi ağ kesintisi yaşadı ve 2022’de beş büyük olay kaydedildi. Bu arada, en uzun kesintilerden biri Eylül 2021’de 17 saate kadar sürdü.

Özellikle kesintiler, kullanıcıların Solana ağını kullanmasını kısmen engelledi ve yönetim, süreçte blok zincirinin tehlikeye atılmadığını savundu.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.