Sevil Atasoy’dan dikkat çeken itiraf: Evliyken sevdiğim adama kaçtım!

Kanıt dizisiyle hafızalarımıza kazınan Adli Bilimler Uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla gerçekleşen ‘Haber Bahane’ programının yeni konuğu oldu. Kişiliğinden ve özel hayatından bahseden Atasoy, çok konuşulacak itiraflarda bulundu.

“BABA EVİNDEN KAÇMAK İÇİN EVLENDİM”

Yıllar önce özel hayatında babasının baskısının olduğunu dile getiren Sevil Atasoy evlilik açıklamasıyla dikkat çekti. Atasoy sözlerine şöyle devam etti:

Çok erken yaşta evlenmemek lazım. Benim üzerimde baba ve çevre baskısı çok fazlaydı. Babam da Adli Tıp Uzmanı’ydı o yüzden akşam kızının dışarıda olmasını istemezdi. Bir gece bile bir arkadaşımın evinde kalmadım. Baba evinden kaçmak için evlendim ama doğru değildi. O da çok kısa sürdü. 

“SÜREÇ ÇOK ZORDU”

“Babam, ortaokuldan beri flört ettiğim kişiyi solcu olduğu için istemedi” diyen Atasoy, “Babam ‘Komüniste kız vermem’ dediği için sevdiğim adamla (Faruk) değil, başkasıyla evlendim. Ama sonra Faruk’a geri döndüm ve kızımız oldu. Faruk için de benim için o süreç çok zordu” açıklamasını yaptı.?

“BENİ VALİZLE GÖRÜNCE DÜŞÜP ÖLÜYORDU”

“Ben ilk eşimle evliyken valizimi alıp sevdiğim adama kaçtım” diyen Atasoy sözlerine şöyle devam etti; “Sevdiğim adam Ankara’da öğrenci evinde kalıyordu, karşısında beni valizle görünce düşüp ölüyordu. Hayat uzun yıllar sonra bizi birleştirdi. Faruk çok zeki bir adam. Benim evlilik konumu hiç dile getirmemişti. Kadından anlayan erkekler var Faruk da öyle. Beni iyi idare eder.”

“AŞK FİLMİ İZLEMEM, AĞLAMAM VE ROMANTİZM SEVMEM”

Romantizmden hoşlanmadığını söyleyen Sevil Atasoy, “Aşk filmi izlemiyorum, ağlamıyorum, ‘Seni seviyorum’ dediğimi hatırlamıyorum. Beraber oturuyorsak ‘seni seviyorum’ demektir. Sana yemek yapıyorsam, birlikte zaman geçiriyorsam seviyorum demektir. Demek ki seviyorum. Hiçbir mecburiyetim olamaz başka türlü. Seni seviyorumu duymayı da beklemiyorum. Çok romantik bir adamla beraber olamam. Romantizme inanmadığım için bana itici geliyor. Karşımdaki insandan medenice tartışmayı beklerim, bana akıl vermesini isterim. Çiçek ya da hediye istemem” dedi.

“BENDEN İYİSİNİ BULAMAYACAĞI İÇİN KARŞIMDAKİNİ KISKANMAM”

Hayatındaki kişileri kıskanmadığını söyleyen Atasoy, “Üç kez evlendim ama şu an ikinci eşimle birlikteyiz. Birlikte tatile gidiyoruz ama evlilik yok. Üçüncü eşimle boşanma kararı aldık ama o çok devam etmek için çok ısrarcıydı. O dönem ‘can güvenliği yok’ diye çıkan haberler doğru değil. Ben kimseyi kıskanmam, beni kıskanması da bana saçma geliyor. Kibirli ve egoluyum, benden daha iyisini bulamayacağı için karşımdaki insanı kıskanmam” şeklinde konuştu.

(Üçüncü evliliği -Hüseyin Ekinci)

 “ANNE VE BABAM ÖLÜRKEN YANLARINDA DEĞİLDİM”

En büyük pişmanlığından da bahseden Sevil Atasoy anne ve babasının son anlarında yanlarında olmadığını dile getirdi. Atasoy “Annem ve babam ölürken yanlarında değildim. Aynı hastanedeydim ama onların gözlerini kapatışını izlemedim. Bir gün bile mezarlığa gitmedim. Bana göre onlar ölmediler, öyle görüyorum. Onlar bir yerlerde yaptıklarımı görüyor. Kendi kafamda onlara bazen sorular sorarım. Babam olsa ne yapardı diye düşünürüm çünkü o da bu meslektendi. Onlar benim için kafamda ölmediler. Doğru bir şey olup olmadığını bilmiyorum. Ben az ağlarım ve empati kurmasını da pek bilmem” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir