Rusya’daki boşluğu Türkler dolduruyor

Rusya’nın en büyük yapı kimyasalları üreticisi olan Polyplast Group, İstanbul’da “Polyplast step up” ismi altında tanıtım konferansı düzenledi. Birçok Türk ve Rus iş adamının yer aldığı konferansa katılan Polyplast CEO’su Timur Shamsutdinov, Türkiye’nin kendileri için çok kıymetli bir pazar olduğunu söyledi. Yeni Şafak’a açıklamalarda bulunan Shamsutdinov, Avrupalı şirketlerin Rusya’ya uyguladığı ekonomik yaptırımları, avantaja çevirdiklerini söyledi.

YENİ KESİMLERE GİRİYORUZ

Shamsutdinov, “Rekabetin azalması ülke için makûs bir şey. Lakin, firmamız için verimli bir süreç oldu. Yeni kesimlere atılım yapıyoruz. İnşaat materyalleri, deterjan tozları, kimyasal eserler üzere alanlarda çalışıyoruz. Türkiye’de stratejik ham unsurların uzun müddetli tedarikçisi olmak istiyoruz” diye konuştu. Türkiye’nin çok değerli ve büyük bir pazar olduğuna vurgu yapan Shamsutdinov, “Rusya’daki yavaş yavaş boşluğu Türk iş adamları doldurmaya başladı. Şu anda dokumacılık, besin, otomotiv ve daha birçok kesimde Türk firmalar Rus pazarına girmeye başladı. Türk şirketleri Rusya’ya çok büyük yatırımlar yapıyor” formunda konuştu.

TÜRKİYE KÖPRÜ MİSYONU GÖRÜYOR

Timur Shamsutdinov, Polyplast için Türkiye’de çok çeşitli pazar erişiminin mevcut olduğunu kaydetti. Shamsutdinov, “Her vakit Türkiye’deki bölümlerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Türkiye bize yakın bir ülke. Bulunduğu pozisyon itibariyle eserlerimizin Avrupa’ya sevki için geçiş yeri oluyor. Yani, Türkiye bizim tedarik zincirimizi oluşturan bir köprü pozisyonunda” sözünü kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.