Okan Buruk: Yaşar Hoca 10 bireyle bile kazanabileceğimizi gösterdi

Süper Lig’in 5. haftasında Galatasaray kendi alanında Gaziantep FK’yı konuk etti.

Sarı-kırmızılılar karşılaşmadan 2-1’lik skorla ayrılarak bu dönem kendi alanındaki birinci galibiyetini almış oldu.

Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk ise şunları söyledi:

“Hakem çok berbat bir maç yönetti”

“Yaşar Kemal Uğurlu çok berbat bir maç yönetti. Aslında pazartesi gecesi tek maç. Beşerler hoş bir maç izlemek istiyor. Bir sefer bu kadar çok vakit geçirilmesi ve buna müsaade verilmesi… Hakem çok berbat bir maç yönetti. Bu kadar oyunu yavaşlatma, bu kadar müsaade verme. Burada Günay’ı suçlamıyorum. Burada maçın hakeminin bunu yönetmesi gerekiyor. Yönetemiyorsanız, bu cins maçlara çıkmayacaksınız ya da atanmayacak. Bu düzeyde değiller demek. Verilen kararlar, yanlış görürsün, âlâ niyet, makus niyet orada bir sürü şey arıyoruz lakin biraz maçı oynatmaya çalışsalar daha güzel olacaktı.


“Yaşar Hoca 10 bireyle bile kazanabileceğimizi gösterdi, teşekkür ederim”

10 kişi bir maç kazanmak ekibin özgüveninin yerine gelmesi, 10 kişi bile kazanabileceğini görmek bizim için iki katı sevindirici oldu. O yüzden Yaşar hocaya teşekkür ederim.”

“Taraftarımız inanılmaz bir takviye verdi”

“Maçın başında top bizdeydi, rakip alanda oynadık. Sürpriz bir gol yedik. Arttan golü bulduk. Yeniden oyuna hükmettik. Beni asıl keyifli eden, 45. dakikada 10 kişi kalan kadro geride kalan dakikada, oyuna hükmetti, rakip alanda oynadı, baskı yaptı, konuma girdi… Bu benim için çok kıymetli, çok kıymetli. Taraftarımız inanılmaz bir takviye verdi.”


“Giresun maçında kaybettiğimiz 3 puan en büyük hataydı”

Yeni oluşan bir ekip. Transferler geliyor, eklemek istiyoruz. Onun eforu var. Gelecekler var. Çok güç bir süreç ekibi oluşturmak için. Sonradan gelenler var. Bu kısımda 10 puan… Benim üzüldüğüm Giresun maçı, orada kaybettiğimiz 3 puan en büyük yanılgıydı. Geçen hafta çok net durumlar kaçırdık. Bu hafta kazandık.


“Takıma 1-2 kişi daha katabilirsek rekabet oluşur”

Mauro Icardi ve Kaan Ayhan ile görüşmeler sürüyor Tahminen 1-2 kişi daha katabilirsek natürel ki rekabet oluşturmak istiyoruz.

Sacha Boey ya da şu an oynayan oyuncularımızdan rastgele biriyle yollarımızı ayırmayacağız.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.