Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Yurdun kuzey ve iç bölümlerinin kesimli yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Erzincan ve Ardahan etrafları, Hatay’ın kıyı kesitleri ile Akdeniz’in Toroslar mevkiinin mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, Ordu, Giresun ve Trabzon etraflarında kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize vilayet geneli ve Artvin kıyılarında yer yer çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının iç ve batı kısımlarda mevsim normalleri altında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, başka yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği kestirim ediliyor.

Rüzgarın ekseriyetle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kısımlarda batı ve güneybatı istikametlerden hafif orta sıra orta kuvvette yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Ordu, Giresun ve Trabzon etraflarında kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize vilayet geneli ve Artvin kıyılarında yer yer çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz koşullara (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kısa vadeli kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi) karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

İLLERE NAZARAN HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sabah ve öğlen saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA °C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 30°C

Az bulutlu

ANTALYA 24°C, 37°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 29°C

Parçalı bulutlu

DİYARBAKIR °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.