Meteoroloji’den deprem bölgesi için sağanak ve fırtına uyarısı

Meteoroloji 8 Mart hava durumu raporunu yayımladı. Depremden etkilenen 11 ilde hava şartları depremzedeleri olumsuz etkiliyor. Meteoroloji’nin aktardığına göre, bölgede kuvvetli sağanak ve fırtına bekleniyor.

Meteoroloji’nin değerlendirmesi şöyle:

“Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (İstanbul hariç), Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Zonguldak, Bartın, Malatya, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

TIKLAYIN – Rüzgâr ve yağış Hatay’daki Dursunlu kampını vurdu: “Çadır kent değil paraşüt kent; çadırlar sırayla uçuyor, her yer su içinde”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir