Meskenlerine zorla girilmek istenen mülk sahipleri isyan etti

Periyodun Aydın Belediye Lideri Hüseyin Aksu tarafın dar gelirli aileleri mesken sahibi yapmak hedefiyle 25 yıl evvel kurulan kooperatif, bir inşaat firmasına devredilince mülk sahipleriyle firma karşı karşıya geldi. Konutlardan karot örneği almak isteyen firması yetkilileri aileler tarafından meskene sokulmadı. Olay yerine gelen polis yetki dokümanı olmadığı için firmanın konutlardan istek dışı karot alınmasına müsaade etmedi.

Aydın’da 1997 yılında dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak hedefiyle periyodun Aydın Belediye Lideri Hüseyin Aksu öncülüğünde kurulan ve yaklaşık 5 yıl evvel de Yavuzlar İnşaat Firması tarafından bölüm alınan kooperatif, gerginliklerin adresi haline geldi.

Öğle saatlerinde, Yavuzlar İnşaat Firması yetkilileri Aykonut toprağı üzerinde bulunan Gökağaç Ailesi’nin ikametlerine girmek isteyince gerginlik yaşandı. Polis, Yavuzlar İnşaat’ın meskenlere girmesi için ellerinde rastgele bir yetki dokümanı olmadığı için konutlardan istek dışı karot alınmasına müsaade etmedi.

25 YILDIR MESKEN BEKLEYEN HERKES HÜSRANA UĞRADI

Kendi mallarında yabancı muamelesi gördüklerini belirten konut sahipleri Aykonut’tan sonra Yavuzlar Firması’nın da kendilerini mağdur ettiğini ileri sürerek 25 yıldır mesken bekleyen herkesin hüsran olduğunu ileri sürdüler.

Artık de kooperatifi devralan Yavuzlar firmasının kendilerini çeşitli yollarla oturdukları meskenlerden çıkarmak istediğini ileri süren Gökağaç Ailesi, firmanın kendilerini gariban diye kendi topraklarındaki meskenlerinde oturmasına yakıştıramadıklarını tez ettiler.

“AİLELERİN DİRENMESİ YALNIZCA VAKİT KABI”

Muahedeyi Aykonut’un yaptığını ve yanılgıyı yapanın mülk sahiplerinin yanılgısının kendilerini bağlamadığını belirten Firma Yetkilisi Tevfik Yavuz, ailelerin direnmesinin yalnızca vakit kaybı olduğunu artık Aykonut’un değil kendilerinin kelam sahibi olduğunu belirtti.

Mesken sahipleri ile Yavuzlar İnşaat Firması’nın yetkilisi Tevfik Yavuz ortasında vakit zaman sert tartışmalar yaşanırken, konut sahipleri firma yetkililerinin hanelerine girmesine müsaade vermedi.

“EVİMİZİ YIKIP BİZİ SOKAĞA ATMAK İSTİYORLAR”

Olaydan sonra açıklama yapan Ali Gökağaç, dar gelirli olduklarını ve meskenlerinden çıkmaları halinde kira ödeyebilecek durumları olmadığını belirterek,

“Burada beşerler 25 yıldır mesken sahibi olma hayali kuruyor. Bir çok kişi meskenine kavuşamadan sıkıntı kurallar altında ölüp gitti. Artık sıra bize geldi. Biz direniyoruz. Mahkemeye başvurduk. Mahkeme devam etmesine karşın artık çeşitli mazeretlerle oturduğumuz meskenlere çürük raporu aldırıp konutlarımızı yıkıp bizi sokağa atmak istiyorlar.

Bize yer gösterin diyoruz. Kimseden ses çıkmıyor. Garanti istiyoruz o da yok. Artık konutumuzu yıkıp bizi sokağa atacaklar. Kira ödeyecek durumumuz yok. Biz konutumuzdan, kendi topraklarımızdan atılırsak nasıl yaşayacağız” diyerek yetkililerin mağduriyetlerini gidermesini istediler.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.