Mersin’de sarı isyan: Akaryakıt artırımına karşı trafikte kontak kapattılar

Hayatın her alanında büyük tesiri olan akaryakıt artırımları Mersin’de protesto edildi. Kent merkezinde ağır trafik akışının bulunduğu bulvar üzerinde bir anda kontak kapatan taksiciler, akaryakıt artırımlarını protesto etti.

Son günlerde neredeyse gün çok akaryakıta gelen artırımlar Mersin’de sarı isyana neden oldu. Kent merkezinde ana bulvar üzerinde kontak kapatan taksiciler, “Direne Direne kazanacağız” sloganları atarak akaryakıt artırımlarını protesto etti.

MAZOTA İNDİRİM İSTEDİLER

Mersin’deki aksiyon akşam saatlerine hakikat Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Pozcu bölümünde meydana geldi. Yaya ve araç trafiğinin son derece ağır olduğu Forum kavşağına bir anda giren yaklaşık 20 taksi, kontak kapattı. Araçlarından inen taksici esnafı “Mazota indirim”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

“DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”

Eylem yapan taksiciler, 30 TL’ye dayanan akaryakıt ve motorin fiyatlarına isyan ederek artık dayanacak güçlerinin olmadığını tabir ettiler. Aksiyon nedeniyle bir mühlet kilitlenen kavşakta trafik polisleri aksiyonu sonlandırmak için ağır efor gösterdi. Kısa bir mühlet trafiğin kilitlenmesine neden olan taksici hareketi daha sonra olaysız sona erdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.