Mersin’de icra memurunun arkadaşıyım diyerek dolandırdı

Yetkililerin dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiğine yönelik olan ikazlar gün geçtikçe artıyor.

Vatandaşı farklı yollardan kandırmak için çabalayan dolandırıcılar bu sefer Mersin’den çıktı.

Mersin’de Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, dolandırıcılık mağduru İ.N.’nin şikayeti üzerine çalışmalarını başlattı.

Kendilerini ‘Hacı’ olarak tanıttılar

İ.N., şikayetinde, kendisini ‘Hacı’ olarak tanıtan kişinin icra müdürünün arkadaşı olduğunu, icra müdürlüklerinde satışa çıkan dairelerde kolaylık sağlayacağını, icra yoluyla daire satın alması durumunda müdürün 6 bin TL, kendisinin de 5 bin TL kurul aldığını söylediğini belirtti.

“Elden para verdim, geri dönen olmadı”

İ.N. kelamda 198 bin TL’ye icradan satışa çıkacak daire için Hacı isimli bireye 98 bin TL, vergi dairesinde kendisini memur olarak tanıtan Murat isimli bireye ise 100 bin TL parayı elden verdiğini, sonrasında rastgele bir daire satışı yapılmadığı üzere şüphelilere ulaşamadığını belirtti.

Şikayet üzerine harekete geçen gruplar, kendisini ‘Hacı’ olarak tanıtan K.B. ve V.B.’yi tespit etti.

Ele geçirilen 90 bin 200 TL  İ.N.’ye teslim edildi

DHA’nın haberi nazaran, şüpheliler adreslerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada ele geçirilen 90 bin 200 TL de İ.N.’ye teslim edildi.

2 kişi tutuklandı

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen K.B.(56) ve V.B.(30), çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.