Madenciler Toplu Olarak Bitcoin Satıyor! Bu Neyin Habercisi?

Bitcoin (BTC) son satış dalgasında sert darbeler aldı ve fiyatı 20 bin doların altına düştü. Madenciler Bitcoin HashPrice ile ilgili sorunlarla karşılaşıyor. Ve bu ortamda BTC madencileri piyasayı büyük bir hızla terk ediyor.

Bitcoin Hashprice’ı şu anda Ekim 2020’nin en düşük seviyesinde

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin 20.000 dolardaki zeminini kaybetti. Lider kripto daha sonra 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altına düştü. Şimdi ise psikolojik desteğin üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Bu gelişmeler yaşanırken Bitcoin madenciliği karlılığı tüm zamanların en düşük seviyesinde.

Düşük Bitcoin fiyatının yanı sıra, ağın başlıca zorluğu ve tüm dünyada artan elektrik maliyetleri, Bitcoin ve kripto madencilerini büyük ölçüde baskı altına alıyor. Bitcoin Hashprice şu anda Ekim 2020’nin en düşük seviyesinde. Kripto uzmanı Will Clemente, konu hakkında Twitter’den şu paylaşımı yaptı:

Daha düşük Bitcoin fiyatı, daha yüksek hash/zorluk ve daha yüksek enerji maliyetleri, madencilerin marjları üzerinde ciddi baskı yarattı. Hashprice şimdi Ekim 2020’den bu yana en düşük seviyesinde. Hash şeritleri kesişti. Makinelerin fişini çektiğini + Madencilerin borsalara BTC gönderdiğini gösteriyor.

Madenciler BTC’lerini neden satıyor?

Birçok ölçüm, madencilerin düşük veya neredeyse hiç olmayan marj nedeniyle kayıplarını en aza indirmek için madencilik platformlarını büyük ölçekte kapattığını gösteriyor. Madencilik kulelerinin kapatılmasına ek olarak, madencilerin adreslerinin etkinliği, varlıklarını toplu olarak sattıklarını gösteriyor. Bunun neden, ise beklenmedik şekilde olumsuz piyasa performansının neden olduğu kaybın bir kısmını karşılamak.

Ne yazık ki GPU’ların ve madencilik cihazlarının çoğu artık kârlı değil. Bu da önümüzdeki haftalarda daha büyük çiftliklerin büyük kayıplardan kaçınmak için off-line olmaya karar vermesine neden olabilir. Uzmanlara göre bu durumun hash oranında üstel düşüşe yol açması muhtemel. Ayrıca, bir madencilik teçhizatının ortalama başabaş fiyatı şu anda yaklaşık 21.000 dolar seviyesinde. Bu, 20.000 doların üzerinde bile bir dayanak elde etmek için mücadele ettiği için BTC tarafından zaten kırıldı.

Madencilerin rahatça BTC madenciliği yapabilmeleri ve bundan iyi bir kâr elde edebilmeleri için Bitcoin’in en az 30.000 dolara ulaşması gerekiyor. Hikayenin en parlak kısmı, hızla azalan hash gücü ile ağın zorluğunda kayda değer bir düşüş göreceğiz. Geriye dönüp bakıldığında, madencilerden gelen büyük satış baskısının, piyasanın son bir aydır kan kaybetmesi için bir teslim olma noktası olması muhtemel.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.