İzzet Çapa’dan Demet Akalın açıklaması: İşletmenin ayıbı

Demet Akalın, bir mekandaki konserinde kendisine gönderilen şampanyayı beğenmeyerek garsonun kafasına döktü. Demet Akalın, yaptığı hareket nedeniyle sosyal medyada tepki gördü.

Konuyla ilgili Şimdi Duyduk’a açıklama yapan Demet Akalın, içki dökme olayı için “Ben şampanya paralarını diğer solistler gibi cebe değil, çalışanlara bırakıyorum. O gece de personel şefinin kendisi ‘dök, dök’ diye ısrar ediyor. Gelen gurbetçi müşterilerde şampanyaları zaten, garsonların kafasından dökülmesi için gönderiyor” dedi.
İçki dökme olayının yıllardır yapıldığını söylen Akalın, “10 senedir dökülüyor şampanyalar bu şekilde, şimdi mi battı birilerine? ” dedi.
Bir dönem gece hayatının popüler mekanlarının işletmecisi İzzet Çapa’ya konuya ilişkin Odatv’ye konuştu. İzzet Çapa, kendi müesseselerinde bu tarz bir uygulama olmadığını ve daha önce de böyle bir uygulama görmediğini söyledi.

Geçmişte benzer uygulamalara şahit olup olmadığı konusunda, eskiden eğlence mekanlarında “ceket yakma” gibi olaylar yaşandığını ancak çalışanın üstüne şampanya dökme gibi uygulamaların örneğine de rastlamadığını ifade etti.

“İŞLETMENİN AYIBI”

Demet Akalın’ın daha önce böyle bir şey yaptığını görmediğini söyleyen Çapa, her müessesenin kendine ait bir işleyişi olduğunu ve durumun işletmenin ayıbı olduğunu söyledi.
Son olarak konuşmasına “Müessese böyle bir şeye izin veriyorsa çok ayıp. Çünkü bir emekçinin başından şampanya dökülmesini doğru bulmuyorum” sözlerini ekledi.

“GECE ALEMİ RACONU”

İstanbul’un ünlü eğlence mekanlarında ceket yakma, tabak kırma, peçete atma gibi eğlence biçimleri, özellikle 1980’li yılların sonlarına doğru yaygınlaşmaya başladı. Daha önceleri, gazinoların yaygın olduğu dönemde sanatçının başına tepsi tepsi gül dökmek söz konusuydu. 1990’larda ise tabak kırmak, artık ‘‘normal’’ karşılanıyordu. Ama daha sonra görülen peçete atma, masa devirme, ceket yakma gibi eğlence ‘‘kültürleri’’ toplumun büyük kesiminden tepki de görmeye başladı. ‘‘Televole kültürü’’ olarak nitelen bu davranışlar, politik alanda da yankı buldu.

Fidan Cansu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.