İstek Kayaalp: Her şeyimizi devlet verdi

Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal güreşçi İstek Kayaalp, 2024 Olimpiyatları’nda altın madalya alması halinde güreşi bırakacağını belirterek, “İnşallah aksi bir durum olmaz. Bu türlü bırakmak daha hoş olur. Bir şeyi hayal ediyorsun, o işe başlıyorsun ve o işi gerçekleştirip bırakıyorsun. Benim için dünyanın en hoş şeyi olur” dedi.

Gamador İnşaat şirketi, ulusal güreşçi İstek Kayaalp’in ana sponsoru oldu. Düzenlenen sponsorluk imza merasiminde konuşan Kayaalp, sporculuk hayatı boyunca attığı imzaların tahminen de en manalısını atacağını tabir ederek, “Atacağımız bu imza büyük ihtimalle profesyonel güreşçilik mesleğimdeki son sponsorluk imzam olacak. Sponsorluk muahedemiz 2 yıl boyunca devam edecek. Bu süreci inşallah Dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları ile taçlandıracağız” diye konuştu.

Gamador İnşaat İdare Konseyi Lideri Murat Karaarslan ise, İstek Kayaalp’in spor tarihine ismini altın harflerle yazdırdığını tabir ederek, “Rıza’nın yalnızca gelecekteki ferdî başarılarına değil, örnek sportmen ve örnek insan özelliklerinin daha fazla tanıtılmasına, geleceğin atletlerinin Rıza’dan daha fazla faydalanmasına, milletlerarası arenada yeni İstek Kayaalp’lerin var olmasına da takviye vermeyi hedefliyoruz” formunda konuştu.

“GÜREŞİ BIRAKTIKTAN SONRA NE YAPACAĞIM KONUSUNDA KARARSIZIM”

İmza merasiminin akabinde İstek Kayaalp basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı. Güreş mesleğini noktaladıktan sonraki hayatına ait yöneltilen soruya Kayaalp, “Her vakit önceliğimiz yaptığımız işi bırakana kadar en güzel halde yapabilmek. Bunu ben 15 yaşımda yıldızlarda Avrupa şampiyonu olmadan söylemiştim. Şu anda gayem Paris Olimpiyatları’na hazırlanmak ve öncesindeki Dünya ve Avrupa şampiyonalarında şampiyonluklar kazanmak. Bıraktıktan sonra ne yapacağım konusunda biraz kararsızım. İnşallah ülkemize, gençliğimize hoş hizmetler yapan bir yerde oluruz” dedi.

“DÜNYA ŞAMPİYONASINDA HEDEFİM ALTIN MADALYA”

Dünya şampiyonasında beşinci defa altın madalya kazanarak güreş tarihinde en fazla altın madalya sayısına ulaşmak istediğini kaydeden Kayaalp, “O benim için büyük amaç. Her vakit önümdeki maç benim için en değerli maç diye hazırlık yaptım. İnsan hayalleriyle yaşar ve onu kazanmak için uğraşır” diye konuştu.

Ayrıyeten Kayaalp, kendisini artık daha güçlü hissettiğini vurgulayarak, bunu Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiğini ve Dünya Şampiyonası’nda da emelinin altın madalya almak olduğunu söyledi.

“DÜNYA ŞAMPİYONASI HAZIRLIKLARI DÜZGÜN GİDİYOR”

Büyükler Güreş Dünya Şampiyonası hazırlıklarının çok düzgün gittiğini kaydeden Kayaalp, “Son bir kampımız kaldı, Bolu Aladağ’da yapılacak. Ayın 20’sinde başlıyor. 12 Eylül’de mindere çıkacağım. Bundan evvelki kamplara da en yeterli halde hazırlandım. Son kampta da artık gücümü toparlayıp daha hızlanmak, nefesimi uygun açmak ve mindere çıkınca rakiplerime yapabileceğim kadar baskı yapmak istiyorum. Buna da son kampta hazırlanıp Dünya Şampiyonası’na gideceğim. Hazırlıklarımız yeterli gidiyor. Sakatlık olmadığı sürece bizim için iyi” diye konuştu.

‘DEVLETE VEFAM SONSUZ’

Atletlerin en büyük problemlerinden birinin de sponsor olduğunun altını çizen Kayaalp, kelamlarına şöyle devam etti:

“Güçlü bir sponsorun sportmenlerin gerisinde olmasının gereksinim olduğunu düşünüyorum. Bir de bizim üzere ülkemizde en çok madalya kazanan bir atletin yanında bu türlü güçlü bir şirketin olması her vakit bizi daha uygun motive eder. Devlete vefam sonsuzdur. Biz köyden çıktık ve güreş eğitimine girdik. Her şeyimiz devlet tarafından karşılandı. Şayet devletimiz beni büyüttüyse, buralara kadar getirdiyse, ben de sonuna kadar yeteneğimle ülkemin bayrağını dalgalandırmak için çalışacağıma kelam verdim. Hiçbir vakit da yolumdan sapmadım. O kadar madalyayı alarak da bunu göstermiş oldum.”

“OLİMPİYATLARDA ALTIN MADALYA DÜNYANIN EN HOŞ ŞEYİ OLUR”

2024 Olimpiyatları’nda altın madalya alması halinde güreşi bırakacağını lisana getiren Kayaalp, “İnşallah aksi bir durum olmaz. Bu türlü bırakmak daha hoş olur. Bir şeyi hayal ediyorsun, o işe başlıyorsun ve o işi gerçekleştirip bırakıyorsun. Benim için dünyanın en hoş şeyi olur” halinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.