Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 1 kişi daha gözaltında

Ankara’da meskeninin önünde düzenlenen suikast sonucu 18 Aralık 2002’de hayatını yitiren akademisyen Necip Hablemitoğlu’nun katil zanlılarından Nuri Gökhan Bozkır, 27 Ocak 2022’de, MİT tarafından Ukrayna’da yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Bozkır, 8 Şubat’ta ‘örgüt üyeliği’ ve ‘tasarlayarak öldürme’ kabahatlerinden tutuklandı.

Bozkır ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle 6 kişi, 3 Şubat’ta gözaltına alındı. Şüphelilerden 3’ü tabiri alındıktan sonra hür bırakılırken, 2’si 15 Şubat’ta tutuklandı. Bir kuşkulu ise isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

FİRARİ KUŞKULU DERVİŞOĞLU DA YAKALANDI

Soruşturma kapsamında evvelki gün yakalama kararı verilen 9 şüpheliden emekli Binbaşı Fikret Emek, emekli Yüzbaşı Ahmet Tarkan Mumcuoğlu, emekli Astsubay Kamil Metin, Bülent Kutsal, Altan Bora, Memiş Aytekin ve Osman Tuncer Ankara Emniyet Müdürlüğü takımlarınca gözaltına alındı.

DHA’nın aktardığına nazaran emekli Albay Mustafa Levent Göktaş ile birlikte yakalama kararı çıkartılan Tan Dervişoğlu’nun İstanbul’da, havalimanında gözaltına alındığı ve soruşturmanın yürütüldüğü Ankara’ya getirileceği öğrenildi. Hakkında yakalama kararı bulunan emekli Albay Mustafa Levent Göktaş’ın yakalanmasına yönelik çalışmaların ise sürdürüldüğü belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.