Gülşen’in tutukluluğuna itiraz edildi… İşte o dilekçe

Gülşen Çolakoğlu’nun avukatı Emek Emre tarafından üst mahkeme olan İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere sunulan itiraz dilekçesinde, Gülşen’in 30 Nisan’da Ataşehir’de biletli ve halka açık olmayan özel bir yerde gerçekleşen konser sırasında suça mevzu kelamları, evvelce planlanmadan, rastgele bir kabahat kastı taşımadan, bir müzisyen arkadaşıyla sahnede şakalaşırken ve yalnızca arkadaşına yönelik anlık bir reflekse sarf ettiği belirtildi. 

NEFRET NESNESİ HALİNE GETİRİLDİ

Sözlerin öncesi ve sonrasının kesilerek ve adeta cımbızlanarak Gülşen’in bilgisi ve isteği hilafına çeşitli toplumsal medya ve bilahare basın kanalıyla servis edildiğinin yer aldığı dilekçede, “Müvekkil kısa bir mühlet içerisinde nefret nesnesi haline getirilmiştir. Yaman bir çelişki ile esasen müvekkil, üzerine atılı kabahatin faili değil, mağduru haline gelmiştir. Müvekkil alenen halkın, kin ve nefretine maruz bırakılmış, sayısız tehdit ve hakaretin mağduru olmuştur” denildi.

Gülşen’in, üzerine atılı cürmün ögeleri oluşmadığı ve tutuklamanın hiçbir şartı gerçekleşmediği halde haksız ve hukuka muhalif kararla tutuklandığı kaydedildi.

“İSTANBUL ADLİYESİ’NE GÖTÜRÜLECEKKEN…”

Dilekçede, “Tanınan bilinen, yeri yurdu belirli biri olarak adresi ve hatta telefon numarası dahi çok rahatlıkla bulunabilen biri olduğu halde, hakkında başlatılan soruşturmada müvekkile rastgele bir davet kağıdı gönderilmeden, hatta müvekkile telefonla dahi ulaşılmadan, rastgele bir gözaltı ya da yakalama kararı olmadan kolluk tarafından konutundan alınmıştır. O denli ki, müvekkili konutundan alan kolluk, müvekkili nereye götüreceğini dahi bilememiş, müvekkil evvel İstanbul Adliyesi’ne götürülecekken, bilahare istikameti Vatan Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’ye çevrilmiştir” dendi.

TAHLİYESİ TALEP EDİLDİ

Yasaya nazaran Gülşen’in gözaltı koşullarının bulunmadığı da belirtildi. Dilekçede, “Müvekkilin üzerine atılı hatanın ögelerinin oluşmamasına, kelamda hareketin üzerinden 4 ay üzere bir mühlet geçmiş olmasına, müvekkilin özür dilemesine karşın harikulâde bir yönteme tabi tutulup, şartları olmadığı halde tutuklanması kamuoyunda büyük reaksiyon ile karşılanmış, beş yaşındaki evladından koparılarak cezaevine konulması kamu vicdanını rahatsız etmiştir” denilirken tutuklama kararının kaldırılarak Gülşen Çolakoğlu’nun tahliyesine karar verilmesi talep edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.