Fenerbahçeli yıldızın yerine imza attı, büyük tepki: Adam öldürme ve tecavüz…

Galatasaray’ın eski yıldızı Erick Pulgar’a bir şok daha! Galatasaray’ın eski başkanı Burak Elmas’ın Gedson Fernandes yerine transfer ettiği ve taraftarın büyük tepkisiyle karşılaşan Erick Pulgar’ın yeni adresi belli oldu.

Galatasaray, Şilili yıldızı geçtiğimiz sezon Fiorentina’dan kiralamış fakat Pulgar performansıyla büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Domenec Torrent’in zaman zaman ilk 11’de yer verdiği Şilili futbolcu sözleşmesinin sona ermesinin ardından Fiorentina’ya geri dönmüştü.

BURAK ELMAS TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Galatasaray, Ocak transfer dönemi boyunca Gedson Fernandes ile ilgilenmiş fakat Portekizli yıldız Beşiktaş’a transfer olmuştu. Gedson Fernandes’in Beşiktaş’a transfer olması Sarı Kırmızılı taraftarların büyük tepkisini çekerken dönemin başkanı Burak Elmas, “İsteseydik Gedson Fernandes’i alırdık. Fernandes’in yerine Pulgar’ı 6 aylığına kiraladık” açıklamasını yaparak büyük tepki toplamıştı.

PULGAR’IN GALATASARAY PERFORMANSI HAYAL KIRIKLIĞI

Gedson Fernandes’in yerine Galatasaray’a transfer olan Erick Pulgar, performansıyla adeta hayal kırıklığı yarattı. Şilili futbolcu Galatasaray’da sadece 11 maçta forma giyerken gol veya asist katkısında bulunamamıştı.

YENİ ADRESİ BELLİ OLDU

Flamengo Kulübü taraftarın tüm itirazlarına karşın geçen sezon Galatasaray’da kiralık oynayan Erick Pulgar’ı transfer etti. Şilili futbolcu Fenerbahçe’ye gönderilen Willian Arao’nun ön liberodaki yerini doldurması için alındı.

FLAMENGO TARAFTARINDAN BÜYÜK TEPKİ

Flamengo Kulübü, Şilili futbolcu Erick Pulgar’ı kadrosuna kattı. Galatasaray’da geçen sezon kiralık olarak forma giyen orta saha oyuncusunun kırmızı-siyahlılara transferi ise taraftarları ayağa kaldırdı.

Futbolcunun geçmişinde adam öldürme ve tecavüz gibi suçlamalarla karşı karşıya kaldığı ve yargılandığı, cinayetle ilgili hakkında hüküm de verilmesinden dolayı taraftarın, böyle bir geçmişe sahip ismin alınmamasını istediği bildirildi.

Flamengo taraftarlarının #PulgarNao (Pulgar’a hayır) etiketiyle oluşturdukları hashtag’ın, Brezilya’da son günlerin en etkili gündem maddelerinden birisi olduğu belirtildi.

ORTALIK KARIŞTI, TRANSFER YAPILDI

Buna karşın oyuncuya imza attırılması camiada karışıklığa neden oldu. Rio de Janeiro ekibinin taraftarlarının futbolcuyu bundan sonra da benimsemelerinin oldukça zor olacağı ifade edildi. Ön libero Willian Arao’yu Fenerbahçe’ye veren Flamengo bu mevki için aynı bölgenin oyuncusu Pulgar’ı kadrosuna katmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.