Fenerbahçe’de ‘samba’ vakti!

Fenerbahçe, Ümraniyespor karşısında dönemi 5 Brezilyalı ile açıyor. Portekizli hoca Jorge Jesus, tıpkı lisanı konuştuğu Henrique, Lincoln, Peres, Arao ve Pedro ile yola çıkıyor. Sarı-lacivertliler, Brezilyalıların çok olduğu periyotta başarılı sonuçlar elde etti.

Fenerbahçe, 8 dönemlik şampiyonluk hasretini dindirmek için yola bugün çıkıyor.

2000’li yıllarda Brezilyalıların yüklü olduğu gruplarla kıymetli muvaffakiyetler yakalamış sarı-lacivertliler, Portekizli Jorge Jesus idaresinde fabrika ayarlarına dönüyor. Jesus ile birebir lisanı konuşan sambacılar Gustavo Henrique, Lincoln Henrique, Luan Peres, Willian Arao ve sakatlığı bulunsa da Joao Pedro, Fenerbahçe’nin ana iskeletini oluşturacak.

2000’LERE BREZİLYA DAMGASI

Kanarya, efsane Brezilyalı futbolcu Arthur Zico’nun hocalığında 2006-07’de dört sambacı (Alex, Aurelio, Deivid ve Edu) ile şampiyonluğa ulaştı. Sonraki dönem Zico, Edu, Roberto Carlos, Vederson, Aurelio, Alex ve Deivid ile Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynandı. 2009-10’da 7 Brezilyalı varken şampiyonluk son hafta kaçtı. Unutulmaz 2010-11’de beş sambacı (Bilica, Alex, Baroni, A.Santos ve Deivid) ekibi şampiyonluğa taşıdı.

KADIKÖY’DE AÇILIŞ PARTİSİ

Fenerbahçe, dönemi Ümraniyespor maçıyla Ülker Stadı’nda açıyor. Jorge Jesus ve öğrencileri Avrupa arenasındansonra ligde de sahne alacak. Pedro, Serdar Aziz, Mert Hakan ve İrfan Can sakat. Alioski hazır değil. Ümraniyespor ise tarihinde birinci kere Harika Lig maçı oynayacak. Tribünlerin dolması bekleniyor.

  • Fenerbahçe-Ümraniyespor maçı beklenen 11’leri:
  • Fenerbahçe: Altay, Osayi, Henrique, Peres, Ferdi, Arao, İsmail, Rossi, Lincoln, King, Valencia.
  • Ümraniyespor: Anıl, Mert, Allyson, Mustafa, Lenjani, Sackey, Geraldo, Mrsic, Avounou, Del Valle, Bettaleb.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.