Esenyurt’ta çalınan eşyasını kurtarmak isterken cüzdanından oldu

İstanbul’un Esenyurt ilçesi Doğan Araslı Bulvarı’nda bir küme hırsız, dükkan önünde duran ses sistemini gözüne kestirdi.

Gündüz vakti yaşanan olayda dükkanın önüne araçla gelen şahıslardan biri, kapının girişinde bulunan ses sistemini sökmeye başladı. Müziğin kesildiğini fark eden iş yeri sahibi Mesut Karataş, kapıya baktığında hırsızla göz göze gelirken, şahıslar çabucak araca atlayarak kaçmak istedi.

Hem çaldılar hem de darbettiler

Hırsızların peşinden koşan dükkan sahibi, süratle giden kamyonete atlarken, sonrasında “bu kadarı da olmaz” dedirten bir olayla karşılaştı.

Çalınan eşyasını almak isterken kamyonet römorkünde hırsızlar tarafından darbedilen dükkan sahibi, devayı etraftakilerden yardım istemekte buldu.

Bu sefer de cündanı çalındı

Vatandaşların olaya müdahale etmesiyle ses sistemini hırsızlardan alan Karataş, dükkanına döndü. Ortadan geçen dakikalarda cüzdanının yerinde olmadığını fark eden dükkan sahibi, çıkan arbadede hırsızların cüzdanını çaldığını fark etti.

“Ses sistemini söktü ve sırtına attı”

Başından geçenleri anlatan Mesut Karataş, “Ben dükkanda müşterimle ilgileniyordum ve ses sisteminden müzik çalıyordu. Bir an müziğin kesildiğini fark ettim. Başımı çevirdiğimde bir arkadaşın ses sistemi ile uğraştığını gördüm. O ortada ses sistemini söktü ve sırtına attı. Ben birinci başta latife yapıyor sandım lakin baktım iş ciddiye gidiyor. Bende peşlerinden koşmaya başladım. Çabucak hırsız ses sistemini arkadaşına verdi ve araca binerek kaçmaya başladılar. Araçlarının ardına atlamaya çalıştım. Gerideki şahıs ise beni atmaya çalışıyordu.

“Yediğimiz dayak ise bize kaldı”

Tabi ben araca binince şahıslar panik yaptı. Ani hareketler yaparak beni düşürmeye çalışıyorlardı. İnsanlardan yardım istedim ben de. Bir orta sokağa girdiler çabucak onlarda. Aracı durdurarak 3 erkek bana saldırdı. Tabi esnaf arkadaşlar gelince hırsızlar çabucak kaçtı. Tabi ben o ortada ses sistemini almıştım. Ses sistemini alıp dükkana döndüğümde ise bu sefer de cüzdanımın yerinde olmadığını anladım. Yani anlayacağınız bu sefer de cüzdandan olduğumu fark ettim. Tabi hiç değilse ses sistemini kurtardık, buna seviniyoruz. Cüzdanımda 900 TL param vardı o gitti fakat 5 bin TL’lik ses sistemini kurtardık. Yediğimiz dayak ise bize kaldı” dedi.

“Ses sistemi çalacak yüreği nereden buldular bilmiyorum”

Hırsızların çok rahat davranmasına şaşırdığını tabir eden Karataş, “Hırsız ile göz göze geldik. Ben birinci başta latife yapıyor sandım. Gündüz vakti içinde insan olan bir dükkandan ses sistemi çalacak cüreti nereden buldular onu da bilmiyorum. Araçlarında plaka yok, ön camları sinemalı. Tekrar tıpkı küme bizim bir arkadaşımızın da paletlerini çalmış. Arkadaşımız da peşlerinden gittiğinde ona da ‘Gelme paleti kafana vururum’ demişler. Bu kadar rahat olmaları sahiden çok şaşırtıcı” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.