Erdoğan’dan AK Partililere 21’inci yıl mektubu

Türkiye’nin 39. partisi olan AK Partiyarın kuruluşunun 21’inci yılını yarın Ankara’da kutlayacak.

Yıldönümü münasebetiyle AK Parti Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti kurucuları ve AK noktalardaki partililere mektup gönderdi.

Mektubuna, “Değerli dava ve yol arkadaşım, bundan 21 yıl evvel sizlerle birlikte, AK Partimizin resmi kuruluşunu tamamlayarak, milletimize hizmete ve ülkeyi yönetmeye talip olmuştuk.” kelamlarıyla başlayan Erdoğan, “Bir olduk 21 olduk” şiarıyla çıkılan bu yolda, birinci günkü heyecanla yola devam ettiklerini vurguladı.

“SORUMLULUĞUMUZUN HAKKINI VERMEK İÇİN ÇALIŞTIK”

Kuruluşunun üzerinden 16 ay geçmeden girilen birinci seçimde milletin AK Parti’yi açık orta farkla iktidara getirerek, kendilerine olan itimadını gösterdiğini belirten Erdoğan, mektubunda şunları kaydetti:

“Türkiye’nin vesayetin sancılarıyla kıvrandığı, geri kalmışlığın yükünün altında ezildiği, istikrar ve güvensizlik bataklığında çırpındığı, dört bir yandan hak ve özgürlük taleplerinin yükseldiği, kısacası tarihin en bunalımlı periyotlarından birini yaşadığı bir süreçte üstlendiğimiz bu ağır sorumluluğun hakkını vermek için gece gündüz çalıştık. Bugün dönüp geriye baktığımızda, 20 yılda asırlık bir demokrasi ve kalkınma atağı gerçekleştirdiğimizi memnuniyetle müşahede ediyoruz.

2053 VİZYONU

Eğitimden sıhhate, güvenlikten adalete, ulaşımdan güce, endüstriden spora her alanda Türkiye’nin yalnızca eksiklerini gidermekle kalmadık, gelecekte yapacağı atılımların da altyapısını kurduk. Artık bu güçlü altyapının üzerinde 2023 amaçlarımızı hayata geçirerek ve 2053 vizyonumuzu inşa ederek, ülkemize ve milletimize verdiğimiz kelamların tamamını yerine getirmek istiyoruz. Bunun için 2023 seçimleri kritik ehemmiyete sahiptir. Kuruluşundan beri sandıktan 15 sefer birinci çıkan AK Parti’yi, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde yine zafere ulaştırmakta kararlıyız.”

Erdoğan, “İnşallah partimizin bir sonraki kuruluş yıl dönümü memnunluğunu, ülkemizi gayelerine bir adım daha yaklaştırmış bulunmanın gururuyla, yeniden daima birlikte yaşayacağız. AK Partimizin bir neferi olarak, 21 yıldır AK Partimize ve onun asli sahibi olan milletimize yaptığınız hizmetler için size şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete uğurladığımız tüm yol arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sevgi ve hürmetlerimle.” tabirini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.