Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Melen Barajı’ daveti: Yazık bu ülkenin kaynağına, vaktine, emeğine…

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Pendik’te Altyapı projelerini tamamladı. Kurtköy’de yapılan merasimde konuşan İmamoğlu, İstanbul’a pak içme suyu sevk edecek olan Melen Barajı inşaatında 8 aydır bir ilerleme olmadığını müteahhitin iş bıraktığını belirterek sorunun tahlili için hükümete seslendi.

Sosyal medya hesabından Melen Barajı davetinin görüntüsünü paylaşan İmamoğlu, “Biz gündem yapınca DSİ yeni ihale yaptı. Lakin bugün Melen Barajı’ndaki çalışma tekrar durdu, hiçbir müteahhit çalışmıyor. Yazık bu ülkenin harcanan kaynağına, vaktine, emeğine” tabirlerini kullandı.

2016 yılında açılacağı vaat edilen İstanbul’un su muhtaçlığını karşılayacak Melen Barajı’nın gövdesinde oluşan çatlakları güçlendirmek için Devlet Su İşleri’nin (DSİ) açtığı ihaleyi alan şirket çalışmalarını durdurmuş ve DSİ ile beklenmeyen fiyat artışları konusunda anlaşılamaması nedeniyle tasfiye kararı almıştı.

Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle oldu:

6 yıl evvel bitecekti, bitmedi. Gövdesinde çatlak oluştu. Yıllarca tamir edilemedi. Biz gündem yapınca DSİ yeni ihale yaptı. Lakin bugün Melen Barajı’ndaki çalışma tekrar durdu, hiçbir müteahhit çalışmıyor. Yazık bu ülkenin harcanan kaynağına, vaktine, emeğine.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.