Davutoğlu, AK Parti ve MHP seçmenine seslendi: Sizlerin hakkını koruyacak olan biziz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesaplarından “Ak Partili ve MHP’li kardeşlerim sizlerin hakkını koruyacak olan biziz” notuyla paylaştığı videoda, AK Parti ve MHP seçmenine seslendi.

Kimseyi düşman olarak görmediklerini belirten Davutoğlu, “Şimdi önümüzde ciddi görevler var: toplumun geneline güven hissi vermek. Biz varız ve sizi temsil ederek bu sorunları çözeriz. İki, AK Parti ve MHP seçmenine güven hissi vermek. Onlara ve devlet bürokrasisine şunu demek: Cumhur İttifakı bizi düşman ilan edebilir ama biz size düşman değiliz. Biz size yabancı değiliz. Size karşı değiliz. Size düşman asla değiliz. Hiç merak etmeyin, sizin hakkınızı hukukunuzu koruyacak olan bizleriz” diye konuştu.

Uluslararası alanda da güven uyandırmak istediklerini söyleyen Davutoğlu, “Üçüncüsü uluslararası topluma, sadece Avrupa Birliği, NATO değil Rusya’ya, bütün dünyaya güven vermek. Ve dördüncüsü; sivil topluma güven vermek. Özgür basını inşa edeceğiz, özgür sivil toplum faaliyeti yapılacak. Bu güveni uyandırırsak birçok şeyi başarabiliriz. Ben bunu bir ortak kader topluluğu olarak görüyorum” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir