Daracık kuyuda 4 saat mahsur kalan Aybars taburcu oldu

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde düştüğü, içerisinde az ölçüde su bulunan 45 santim genişliğindeki 3 metrelik sondaj kuyusundan, grupların yan tarafa açtığı çukurdan ulaşıp 4 saat sonra kurtardığı Aybars Çakır (2), tedavisinin akabinde taburcu edildi. Anne Nazlı Çakır (35), “Bir anda ‘anne’ diye bir ses duydum. Çocuğumu gördüm, üstteydi. Vakit geçtikçe kuyuda tabana batmaya başladı. Sonra gruplar geldi, kurtardı. Çok mutluyum” dedi.

Olay, dün saat 19.30 sıralarında İlyaslar Mahallesi Karapınar mevkisinde meydana geldi. Kendilerine ilişkin zeytinlikte kardeşleriyle oynayan Aybars Çakır, 45 santimetre genişliğinde, 3 metre derinliğindeki sondaj kuyusuna düştü. Aybars’ın çığlıklarını duyan Orhan ve Nazlı Çakır çifti, oğullarının içerisinde az ölçüde su bulunan kuyuya düştüğünü fark edip ihbarda bulundu. Bunun üzerine bölgeye itfaiye, jandarma, ambulans ve AFAD takımı sevk edildi.

ZAMANLA YARIŞAN TAKIMLAR, TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜ

Ekipler, küçük çocuğu kurtarmak için harekete geçti. Gruplar, kuyunun yanına iş makinesiyle çukur açmak için çalışma başlattı. Kuyunun dar olması nedeniyle takımlar hem vakitle yarıştı hem de oluşabilecek bir göçük nedeniyle küçük Aybars’ın ziyan görmemesi için titiz bir çalışma yürüttü.

ÇUKURDAN KUYUYA DELİK AÇILDI

Çalışmalar sırasında bir yandan da Aybars’a seslenerek konuşmasını sağlayan takımlar, kısa müddette Aybars’ın bulunduğu derinliğe kadar çukuru kazdı. Gruplar, çukurdan da kuyuya delik açarak 4 saat sonra küçük Aybars’a ulaştı.

Sedyeye alınan küçük Aybars, halatla üst çıkarıldı. Birinci müdahalesi olay yerinde yapılan Aybars Çakır, Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi´ne kaldırıldı. Kolunda ve alnında hafif sıyrıklar oluşan Aybars, tedavisinin akabinde bugün taburcu edildi.

‘ALLAH KİMSEYİ EVLAT ACISIYLA SINAMASIN’

Oğlunu kuyuda görünce büyük kaygı yaşadığını lisana getiren Orhan Çakır, “Allah hiç kimseyi evlat acısı ile sınamasın. Çocuğumun kurtarılmasında emeği geçen tüm köylümüz, kurumlara teşekkür ederim” dedi.

Aybars’ın kuyuya düşmesinin akabinde vakit geçtikçe tabana yanlışsız battığını görünce paniklediğini söyleyen Nazlı Çakır ise “Aybar kardeşleriyle bir arada oynuyorlardı. Bir anda ‘anne’ diye bir ses duydum. Çocuğumu gördüm, üstteydi. Vakit geçtikçe kuyuya batmaya başladı. Sonra gruplar geldi, kurtardı. Çok mutluyum” sözlerini kullandı.

‘ÇOK GÜÇ BİR OLAYDI’

İlyaslar Mahallesi Muhtarı Faruk Yayla da “Olay 19.30 sıralarında gerçekleşti. Bana 19.50 sıralarında söylendi. İhbar üzerine bölgeye devletimizin tüm üniteleri gelerek kurtarma çalışmalarına başladık. 4 saat sonra çocuğu olduğu kuyudan çıkarmayı başardık. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Çok güç bir olaydı. Allah kimseye yaşatmasın” diye konuştu. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.