Camı yumruklamıştı: Trafikte tartışan ve drift yapan şoföre ceza yağdı!

Zeytinburnu Eski Ambarlar mevkiinde, 16 Ağustos Salı saat 08.45 sıralarında teze nazaran, hafif ticari araç şoförü seyir halindeyken kendisini süratle geçen ve trafikte tehlikeli hareketler yapan 34 EDF 025 plakalı kamyonet şoförü Y.E’yi korna çalarak uyardı.

Bunun üzerine Y.E ve araç şoförü ortasında tartışma başladı. Yolda başlayan tartışmanın büyümesiyle Y.E, kendisini uyaran sürücüyü durdurmak için takip etti. Uzun mühlet devam eden kovalamacada Y.E., kamyonetini hafif ticari aracın önüne kırdı.

CAMI YUMRUKLADI, KÜFÜRLER SAVURDU

Ancak durmakta zorlanan Y.E, kamyonetiyle bariyerlere çarptı. Daha sonra kamyonetten inen Y.E hafif ticari aracın yanına gelerek küfürler savurdu, camları yumrukladı. Hafif ticari araçtakiler yaşananları cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydetti.

EHLİYETİNE EL KONULDU

Polis takımları yaşananlar üzerine kamyonet şoförü Y.E.’yi yakalamak için harekete geçti. Gruplar tarafından yakalanan Y.E. hakkında ‘Drift yapmak’ kabahatinden 9 bin 125 TL idari para cezası süreci uygulanırken şoför dokümanı de 60 gün mühletle geri alındı.

Öte yandan Y.E’nin kamyoneti de 60 gün mühletle trafikten men edildi. Y.E. hakkında ‘Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’ cürmünden da isimli süreç başlatıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.