Buğra Kavuncu’ya tebligat: Örgütün suikast listesindesiniz

Halk TV müellifi İsmail Saymaz, geçtiğimiz cumartesi günü iki polisin DÜZGÜN Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu’nun meskenine giderek kritik bir bildirimde bulunduğunu kaydetti .

Tekirdağ’da yakalanan bir PKK üyesinin, Kavuncu’nun örgütün suikast listesinde olduğunu söylediğini belirten Saymaz, tebligatı şöyle aktardı:

‘Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Hatalar Soruşturma Bürosu’nun 30 Haziran 2022 tarih ve 2022/119429 sayılı soruşturma evrakında bilinmeyen şahidin Tekirdağ Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nde vermiş olduğu beyanlarında PKK içerisinde faaliyet yürüten şahıslarla ilgili çeşitli beyanların yanı sıra PKK/KCK terör örgütü tarafından akın yapılacağı konusunda beyan olan isimlerden Kavuncu’nun can güvenliği ile ilgili olarak…’

Bu yazıyla Kavuncu’ya, ulaşabileceği üç telefon numarası verildi. Muhafaza talebi için valiliğe başvurması gerektiği belirtildi.

İKİ MUHAFAZASI GERİ ÇEKİLMİŞTİ: ‘TERÖR ÖRGÜTLERİNİN MAKSADINDA DEĞİL’

Kavuncu’nun iki muhafazası, ‘Terör örgütlerinin gayesi durumunda olduğuna dair rastgele bir bilgi ve dokümana rastlanılmadı’ ve ‘hedef kaydı yoktur’ denilerek, iki buçuk yıl evvel geri çekilmiş ve sokak ortasında yumruklandığı halde verilmemişti.

Koruması, Kavuncu’nun açtığı dava sonucunda ve mahkeme kararıyla dört ay evvel iade edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.