Bu 3 Altcoin İçin Dikkat: Amazon Tarih Verdi!

Önde gelen e-ticaret şirketi Amazon’un Web3 alanına daha fazla yatırım yapabileceğine dair devam eden spekülasyonlar var. Hatta dev şirketin yatırımında üç altcoin projesine de yer veriliyor. İşte detaylar…

Amazon, Nisan’da yeni bir ürünün lansmanını yapabilir: Bu üç altcoin gündeme geldi

Amazon’un 2023 İlkbaharında piyasaya sürülecek NFT girişimlerini araştırdığına dair Ocak ayında yayınlanan bir raporun hemen ardından, lansman tarihi ve daha fazla ayrıntı içeren yeni bir rapor ortaya çıktı. Bir rapora göre Amazon, 24 Nisan’da “Amazon NFT Marketplace” veya “Amazon Digital Marketplace” adlı bir NFT pazar yeri başlatacak. Pazar, diğer ülkelere açılmadan önce Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk lansmanda 15 NFT koleksiyonuna sahip olacak. Koleksiyonlar, kullanıcının Amazon hesabından ve kredi kartıyla satın alınabilecek.

Rapor, Amazon’un şu anda kripto para birimi ödemelerini entegre etme planlarını belirtmediğini söyledi. Amazon, daha önce blockchain girişimlerini hızlandırmak için kripto para birimi ile ilgili şirketler Ava Labs ve Chainlink ile ortaklıklar kurduğunu duyurmuştu. Raporlar daha önce Amazon’un, kullanıcıları ücretsiz NFT’lerle ödüllendiren kripto ile ilgili oyunları çıkaracağına yönelik açıklamalar yapıyordu. Diğer yandan, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi AWS’nin IOST (IOST) ile de ortaklık kurduğu ortaya çıktı. IOST, Amazon Web Service ile Blockchain platformu oluşturmaya yönelik stratejik bir ortaklık kurdu.

Birçok şirket NFT pazaryerini piyasaya sürüyor

Ayrıca Amazon’un yakın zamanda bir “Web3 küresel program yöneticisi” için bir iş ilanı vardı. İş ilanı, “Amazonun’un Web3 alanında AWS müşterileriyle olan tutkusuna yardımcı olmaya çağırıyordu”. Amazon şu anda resmi bir NFT pazar yeri veya lansman tarihi onaylamadı. Şirket agresif bir şekilde Web3 alanına girerse, sektördeki en büyük isimlerden biri olabilir. Bir kripto seçeneği veya bir kripto cüzdanına sahip olma gerekliliği olmadan lansman yapmak, Web3 alanına daha fazla insan alıp almadığını görmek için bir kullanım durumu çalışması olabilir.

Amazon, bir NFT pazaryeri başlatarak kendisini OpenSea, Magic Eden ve Blur gibi pazar liderleriyle rekabet halinde bulabilir. Blur, Şubat ayında, Mayıs 2022’den bu yana görülen en yüksek hacimle NFT ticaret hacminin artmasına yardımcı oldu. Büyüme, Blur’un Şubat ortasında gelen sıfır ücretli pazar yeri ve yerel token airdrop’u ile geldi. OpenSea ise yıllardır bireysel traderlar için pazar lideri olmuştur ve büyük şirketlerin ve yeni başlayanların rekabetiyle savaşmıştır. Blur, güçlü bir profesyonel trader tabanı oluşturdu ve airdrop ve ödülleri, hacimde bir artışa yol açtı.

OpenSea, 2022’de 13 milyar dolar değerindeydi ve Magic Eden, 1.6 milyar dolarlık bir değer gördü. Coinbase Global, 2022’de merakla beklenen ve piyasaya sürülmeden önce iki milyondan fazla kişinin bekleme listesinde olduğu bir NFT pazaryeri başlattı. Pazar, son aylarda minimum işlem hacmi gördü. GameStop ayrıca oyun içi NFT pazarına sahiptir. Twitch’e sahip olan Amazon, oyun temalı NFT’lere de bakıyor olabilir. Amazon aynı zamanda bir video ve televizyon içeriği kataloğu içeren MGM’nin de sahibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir