Bitcoin’in düşüşe geçmesindeki ana sebep ne?

Devam eden kripto piyasası oynaklığı, analistleri, varlık daha fazla düzeltme belirtileri göstermeye devam ederken, Bitcoin ( BTC ) beklentilerine ilişkin duruşlarını değiştirmeye itti. Bazı analistler varlığın toparlanacağını tahmin etse de, piyasanın bir bölümü amiral gemisi kripto para birimi için devam eden bir düşüş momentumu öngörüyor.

Bitcoin’in düşüşe geçmesindeki ana sebep ne?

Tallbacken Capital Advisors CEO’su Michael Purves, 30 Ağustos’ta Bloomberg Technology ile yaptığı röportajda, varlığın uzun vadeli momentumunun titremeye başladığını belirterek Bitcoin üzerindeki düşüş duruşunu genişletti.

Purves’e göre, duruşu varlığın temelleri tarafından yönlendirilmiyor, ancak uzun vadeli zayıflama, Bitcoin’in bir sonraki projeksiyonunu 15.000 $ ‘a koyuyor.

“Beni gerçekten aşağı çeken şey, temelde aşağı yönlü bir görünümle veya temelde boğa görünümüyle gerçekten ilgisi yoktu. Basitçe, uzun vadeli momentumun Ocak ayının sonlarında gerçekten kırılmaya başladığı ve odaklandığım bu özel sinyalin bunu daha önce üç kez yaptığı ve Bitcoin her seferinde %60 ila %70 arasında düzeltme yaptığı gerçeğiydi. Sonra, dört ila on aylık bir süreye kadar herhangi bir yerde” dedi Purves.

Bitcoin’in hisse senetleri ile korelasyon gösterememesi

Analist, Bitcoin’in o zamandan beri, özellikle hisse senedi piyasasıyla korelasyonla istikrarını kaybettiğini belirtti. Kurumların sektöre girmesiyle ortaya çıkan korelasyonu başlattı.

Ancak mevcut piyasa koşullarına dayanarak Purves, kurumların Bitcoin’deki konumlarını koruma kabiliyetini sorguladı.

“NASDAQ veya diğer geniş risk varlıkları ile oldukça yüksek bir korelasyonu paylaşıyor. Soruyorum, ilişkisiz olma yeteneğini göstermediği için kurumların gelip gelmeyeceğini sorguluyorum” diye ekledi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.