Bakan Nebati’den net ileti: Mutlaka müsamaha göstermeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin konut ve paklık dalı temsilcileri ile bir ortaya geldi. Bakan Nebati, konut kesimine yönelik açıklanan takviye paketi dahil olmak üzere piyasadaki fiyatları mercek altına alarak birçok dala ait kontrollerin kesintisiz sürdüğünü söyledi.

Bakan Nebati, “Fiyat değişimlerini yakından takip ederek ayrıntılı bir formda denetliyoruz.” dedi.

Nebati, açıklamasında şunları söyledi:

“Birlikten Rahmete temasıyla konut dalında faaliyet gösteren iş insanlarımız ile bir ortaya geldik. Hepimizin ortak problemi olan enflasyonla gayrette vatandaşlarımızı rahatlatacak adımların atılması konusunda kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik.

Tahlil alternatifleri üreterek yenilikçi uygulamalar geliştiren, güzel niyetli ve gözü pek teşebbüslerde bulunan kurumlarımızı sonuna kadar destekleyeceğimizin altını çizerek stokçuluğa ve fırsatçılığa katiyen müsamaha göstermeyeceğimizi tabir ettik.

Bu kapsamda, konut dalına yönelik açıkladığımız takviye paketi dahil olmak üzere piyasadaki fiyatları mercek altına alarak birçok kesime ait kontrollerimizi kesintisiz bir formda sürdürüyor, fiyat değişimlerini yakından takip ederek ayrıntılı bir halde denetliyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.