Babacan’a konuşma müsaadesi verilmedi, ortalık karıştı

Denizli’de vatandaşlarla buluşan DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde halka konuşma yapmak istedi. Aktiflik müsaadesinin yalnızca stant için alındığını söyleyen polis Babacan’a müsaade vermedi. Kısa süren tartışmanın akabinde üstleri ile görüşen polisler konuşmaya müsaade etti.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan Denizli’de vatandaşlarla buluştu. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde Kültür Merkezi önünde stant kuran partililer halka aşure dağıttı. Aşure aktifliği için bu alana gelen Babacan toplanan kalabalığa konuşma yapmak istedi. Kürsünün kurulmasından sonra Babacan’ın otobüsten inmesi beklenirken polislerle DEVA partililer ortasında tartışma çıktı.

“POLİS MÜSAADE VERMEK İSTEMEDİ”

Sadece stant kurulup, aşure dağıtımı aktifliği yapılacağının beyan edildiğini ve müsaadenin bu istikamette alındığını söyleyen güvenlik güçleri, parti otobüsünün bölgeden çekilmesini ve programa uyulmasını istedi. Bu sırada DEVA Partisi Seçim İşleri Lideri İdris Şahin ile vazifeliler ortasında müsaade tartışması yaşandı. Polisin alanın trafiğe kapalı olduğunu hatırlatması üzerine Şahin, “İşlemini yapın, cezasını kesin” diye karşılık verdi. Polisin yalnızca stant müsaadesi alındığını hatırlatması üzerine ise; “Otobüs üzerinde miting yapmayacağız. Otobüs yalnızca burada duracak” cevabını verdi.

“BİLDİRİMDE BULUNULMADI”

Konuşma için bildirimde bulunulmadığını belirten polisler, alınan müsaadesi görmek istedi. Vazifeli polisler müsaadesi inceledikten sonra; “Sadece stant açmak için talebiniz var. Ben gerekli müsaade almadan bu aktifliğe müsaade veremem. Burası trafiğe kapalı bir alan. Kurul kararıyla kapatılmış alan. Burayı müsaadesiz trafiğe açmıyoruz. Bunu defaten söyledim sizin vilayet liderinize. Olağan aktifliğiniz burada aşure hayrı ile ilgili stant kurmak, onla ilgili çalışma yapmanı lazım. Bundan diğer bir aktiflik kelam konusu değildi. Stant dışında bir müsaade almadıkları için itiraz ediyoruz” sözlerini kullandı.

Şahin ise; “Hangi müsaadeden bahsediyorsunuz. Biz size bildirim yükümlülüğümüzü yerine getirdik. Biz otobüsten konuşmayacağız. Biz burada olağan etkinliğimizi yapacağız” diye konuştu.

Olay yerinde vazifeli polisler üstleri ile görüştükten sonra aktifliğin yapılmasında bir sakınca olmadığını belirterek müsaade verdi. Daha sonra Babacan kürsüye çıkarak konuşmasını yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.