Ayvalık Belediyesi’nden takımlı personellere ek artırım

Balıkesir’de Ayvalık Belediyesi’yle Belediye-iş Sendikası Balıkesir Şubesi ortasında yılın ikinci yarısında başlayan ve artan bir seyir izleyen enflasyona karşı aile yardımı, yemek bedeli, yakacak yardımı, giysi yardımı, emekçilerin kıdemlilik artırımı ve taban fiyatlarına ek protokol ile yüzde 22 artırım ek edildi.

Belediyede takımlı çalışan 121 emekçiyi ilgilendiren artışın akabinde çalışanların maaşlarına kıymetli bir dayanak sağlandığını vurgulayan Belediye-iş Sendikası Balıkesir Şube Lideri Yüksel Özden, füze üzere fırlayan ve gün içinde tekraren değişen etiket fiyatlarına işçilerin yetişmesinin mümkün olmadığını söyledi.

BAŞKAN ERGİN: AKARYAKIT MASRAFLARI BEŞE KATLANDI

Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin ile bir ortaya geldiklerini ve çalışanların maaşlarına katkı sağlayacak değerli bir artışın sağlandığını vurgulayan Özden, “Yıllık enflasyon TÜİK’e nazaran yüzde 78,62 Enflasyon Araştırma Kümesi (ENAG)’a nazaran yüzde 175,55. Akaryakıt sarfiyatları beşe katlandı, elektrik ve su faturaları el yakıyor. Yılın başında imzaladığımız toplu kontratın dumanı tüterken, hiper enflasyon cüzdanları boşalttı. Sağ olsun belediye liderimiz ile bir ortaya geldik. Çalışanlarına sahip çıktı, onların bir nebze de olsun nefes almalarını sağlayacak bütçelerine katkı koyacak bir ek protokole imza attık” dedi.

“BORÇ YÜKÜYLE MİSYONA GELDİK”

Ayvalık için gecesini gündüzüne katan, gerektiğinde 24 saat aralıksız alın teri döken emekçilerin emeklerinin karşılığını aldığını belirten Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, “2019 yılının Nisan ayında misyonu devraldığımızda borç yükünü kucağımızda bulduk. Bugün artık gelir sarfiyat istikrarında, gelirler lehine artışı sağlandık. Göğsümüzü gererek toplu kontratlar yapabiliyoruz. Çalışanların maaşlarını vaktinde aldığı, emekli olan çalışanların tazminatlarının gününde yatırıldığı, piyasaya olan borçların gününde ödendiği emniyetli bir belediye pozisyonuna geldik. Yüksek enflasyon çabucak her kesimde çalışan işçileri canından bezdirdi. Bu kuvvetli süreçte biz de onlara dayanak olmak için, bütçelerini bir nebze de olsa rahatlatacak katkı sağladık. Ek protokol ile çalışanlarımızın maaşlarında artış gerçekleştirdik” dedi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.