Atina terör batağında: Beslediği terör bumerang olup Yunanistan’ı vurdu

Beslediği teröristler Yunanistan’a kaos olarak geri döndü. Ülkede uyuşturucu ve insan kaçakçılığını ele geçiren FETÖ ve PKK, rant paylaşımında anlaşamayınca Atina’da silahlar konuştu. Atina’da iki gün üst üste yaşanan silahlı hesaplaşmada 1 kişi öldü, bir kişi de ağır yaralandı.

İLK ÇATIŞMA GEÇTİĞİMİZ YIL

10 binden fazla FETÖ’cü ile yüzlerce PKK’lıya konut sahipliği yapan Yunanistan’daki çatışmanın temeli bir yıl öncesine dayanıyor. Yunanistan’da insan ve uyuşturucu kaçakçılığını eline geçiren FETÖ ve PKK, rantı paylaşamayınca geçtiğimiz yıl eylül ayında silahlar patladı. 5 Eylül’de Pire’nin Paşalimanı kıyısında, 7 Ekim’de Atina yakınlarındaki Anavisos kasabasında küme ortasında silahlı çatışma yaşandı.

UYUŞTURUCU RANTINI PAYLAŞAMADILAR

Türkiye vatandaşı 6 kişinin yaralandığı çatışmada 1 PKK’lı gözaltına alındı, PKK ve FETÖ üyesi 5 kişi ise kayıplara karıştı. Olayı araştıran Yunan makamları çatışmaların uyuşturucu rantını paylaşamayan FETÖ ve PKK üyeleri ortasında yaşandığını açıkladı. Fakat hesaplaşma burada bitmedi. Geçtiğimiz hafta silahlar bir sefer daha patladı. Cuma günü öğlenden sonra Atina’da Vathis Meydanı’nda bir kafede silahlı çatışma yaşandı. Buradaki akında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 1 kişi ağır yaralandı.

14 KURŞUNLA İNFAZ

Cumartesi gecesi bir akın daha düzenlendi. Bu kere Atina yakınlarındaki Petralona bölgesinde Akın O. isimli bir kişi sokakta pusuya düşürüldü. Başından ve göğsünden 14 kurşun yiyen Akın O. olay yerinde öldü. Akın O.’nun üzerinden biri 29 yaşında olduğunu gösteren Türkiye Cumhuriyeti kimliği, başkası 22 yaşında olduğunu gösteren Bulgaristan kimliği çıktı. Ayrıyeten Akın O.’nun 2 ay evvel de uyuşturucu taşımaktan ötürü gözaltına alındığı öğrenildi.

‘FETÖ ÜYESİYİM’ DİYE İLTİCA İSTEMİŞ

Çatışmaya katılan gruptakilerden birinin daha evvel ‘FETÖ üyesiyim’ diyerek, Yunan makamlarına iltica müracaatında bulunduğu tespit edildi. Çatışmaya katılanlardan kimilerinin PKK’lı olduğu, hengamenin sebebinin uyuşturucu ve insan kaçakçılığından elde edilen paranın paylaşımı olduğu belirtiyor. 1985 yılından beri Atina’daki Lavrion Kampı’nda binlerce teröristi yetiştirip Türkiye’ye yollayan Yunanistan, 15 Temmuz’dan sonra da 10 binden fazla FETÖ’cüye vatan oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.