Adana’da, minibüsçülerin taşlı sopalı arbedesi kamerada

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Yeni Baraj Mahallesi’nde dün saat 16.00 sıralarında minibüs sürücüleri ortasında çıkan tartışma ortalığı birbirine kattı.

Baraj Caddesi’nde seyir halinde olan Sefa Yıldız isimli dolmuş sürücüsüne, öbür bir durağın sürücüsü tarafından, “Sizin bu bölgede sınırınız yok. Buradan yolcu alamazsın.” demesi ile başlayan kelamlı tartışma, kısa müddetten taşlı sopalı hengameye dönüştü.

DHA’nın haberine nazaran; başka sınırın sürücüleri, Yıldız ve birebir durakta çalışan Ertan Şahin’in minibüslerine saldırdı.

Olay anları kamerada

Arbedede, minibüslerin camları kırıldı. Şahin’in aracındaki bir yolcu kötüleşip, bayılırken, yaşanan anlar minibüslerin araç içi kamerasına yansıdı.

İhbar üzerine bölgeye polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Arbede polis takımlarının müdahalesi ile sona erdi. Kötüleşen yolcuya ambulansta müdahale edildi.

“Yolcuları aşağı indirmeye çalıştılar”

Sefa Yıldız, yaşadıklarını şu sözlerle lisana getirdi:

“Aracımla sinirimde seyir halindeyken, öbür bir minibüs önümü kesti. Aracımda bayanlar ve çocuklar varken taş ve sopalarla saldırıp, camları kırdılar. Yolcuları aşağı indirmeye çalıştılar. Yolcular korkup, paniğe kapılınca aracımı polis merkezine sürdüm.”


“Sürerek taş ve sopalarla aracımın camlarını kırdılar”

Başka sürücü Ertan Şahin ise kavşakta beklediği sırada yaklaşık 15 kişinin aracına saldırdığını belirterek, “Aracımda 10’dan fazla müşterim vardı. Kendi güzergahımızda olmadığımızı öne sürerek taş ve sopalarla aracımın camlarını kırdılar. Araçtaki müşterilerimden biri bayıldı.” sözlerini kullandı.

Ertan Şahin ile Sefa Yıldız, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Polis arbedeye karışan sürücüleri de polis merkezine götürdü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.